• Třetí ročník Kábrmana roku byl ukončen!

Koupelna na chatě

Koupelna na chatě
Na začátku byla chata. Chata vzdálená jen pár kilometrů od Brna, kterou už mnoho desetiletí navštěvuje celá naše rodina. Celou tu dlouhou dobu jsme se však na chatě potýkali s nedokonalým sociálním zázemím. Když se však před dvěma roky budovala v dědině zcela nová kanalizace, vznikla myšlenka, postavit na naší chatě opravdovou koupelnu s WC.
Přestože jsem nikdy nic podobného nedělal, ani škola, kterou jsem vystudoval není z oboru, pustil jsem se do stavby koupelny. Té navíc předcházelo uložení vodovodního přívodu a kanalizační roury do více jak metrové hloubky, padesátimetrového výkopu. Jediné co jsem na samém začátku měl, byla má hlava plná představ a mé ruce na práci. S pomocí mého kamaráda zedníka na telefonu, jsem začal s výkopovými pracemi. Tehdy se krumpáč a lopata staly mými nejlepšími společníky. Jakmile byly hrubé zemní práce hotové, stavba začala růst vzhůru. Základy, inženýrské sítě, základová deska, obvodová stěna s věncem a konečně střecha. To vše jsem vybudoval minulý rok a letos na jaře dokončil vnitřní část tak, aby mohla být naše koupelna na chatě při kolaudaci plná úsměvů.
V době stavby koupelny na naší chatě jsem se stal projektantem, stavbyvedoucím, zedníkem, instalatérem vnitřního vybavení, helfrem a mnoho dalších profesí ještě vystřídal. Byl bych to ale velký génius, kdybych tohle všechno zvládl sám a po telefonu, proto mi pomohl jeden kamarád s položením plechové střechy, druhý s rozvody elektřiny, a třetí se čtvrtým s rozvodem vody, odpadů a se sádrokartonem s obklady.
Každopádně tohle dílo bylo pro mne velkou zkušeností a dnes vím, že bych dokázal postavit i celý dům.
Dávno jsem tušil a nyní se mi to potvrdilo, že pokud chci něčeho dosáhnout a mám k tomu velké nadšení a odhodlání, dokážu to! Ale zároveň i vím, že všechno má svůj čas!

Proměny v čase